Colibri Instytut Urody

Blog

Zabiegi na ciało, które są skuteczne w walce ze zbędnymi kilogramami

Redukcja masy ciała, usunięcie lub zniwelowanie cellulitu, to złożone procesy, które wymagają zaangażowania i działania wielopłaszczyznowego. Warto wiedzieć, że doskonałym wsparciem dla diety i ćwiczeń fizycznych są odpowiednie zabiegi na ciało w gabinecie kosmetycznym lub kosmetologicznym. Czy jednak wiemy, czego szukać i na co najlepiej się zdecydować dla dobra naszej sylwetki?

Jakie zabiegi sprawdzają się w czasie redukowania zbędnej tkanki tłuszczowej?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie jest zastosowanie takich zabiegów. Nie zastąpią one diety i ćwiczeń, czy zdrowego trybu życia. One mają nas wesprzeć, pomóc ujędrnić i uelastycznić ciało, a także pozwolić na zachowanie pięknej skóry we wszystkich jej partiach. Zabiegi na ciało są bardzo różnorodne i z pewnością dobranie odpowiedniego powinno odbyć się w gabinecie w porozumieniu ze specjalistą, który rozważy obecność możliwych wskazań i przeciwwskazań do ich wykonania. Sprawdźmy jednak, jakie mamy możliwości.
  1. Zabieg z zastosowaniem aparatury Venus Legancy – skutecznie wspiera usuwanie cellulitu, redukuje tkankę tłuszczową oraz pomaga ujędrnić skórę. Jest to rodzaj masażu, specjalną głowicą, który wykonuje się z zastosowaniem podwyższonej temperatury, którą dopasowuje się do pacjenta.
  2. Lipoliza iniekcyjna – zabieg polecany jeśli odchudzanie idzie nam całkiem dobrze, jednak w niektórych partiach pozostała nagromadzona tkanka tłuszczowa, z którą nie możemy sobie poradzić. Dzięki temu zabiegowi zostanie ona usunięta.
  3. Elektrostymulacja Magneffio – urządzenie daje możliwość wykorzystania fali elektromagnetycznej, która pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej i rozbudowę mięśni, jest więc doskonałym uzupełnieniem treningu.
  4. Emdermologia Primelle – zabieg pozwala na redukcję cellulitu i likwidację obrzęków, również ujędrnia skórę i pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny.

Czy warto korzystać z zabiegów estetycznych przy odchudzaniu?

Jak najbardziej tak. Utrata masy ciała może bowiem prowadzić do spadku jędrności skóry, pogorszenia jej wyglądu. Z pewnością dbając o sylwetkę, chcemy się również pięknie prezentować. W związku z tym warto wybierać dodatkowo odpowiednie dla siebie zabiegi.
poprzedni

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

następny

Jakie są rodzaje cellulitu i jak skutecznie się go pozbyć?

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek.