Colibri Instytut Urody

Blog

Kiedy wybrać masaż klasyczny, a kiedy relaksacyjny?

Najczęściej wybieranymi masażami w wielu gabinetach urody są masaże klasyczne i relaksacyjne. Wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od potrzeb klienta.

Jaki masaż wybrać — klasyczny czy relaksacyjny?

Wybór masażu uzależniony jest głównie od dolegliwości, które ma pacjent. Najpopularniejszymi rodzajami masażu jest masaż klasyczny i masaż relaksacyjny.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje masażu?

Masaże różnią się od siebie technikami wykonywania, do których każdy masażysta indywidualnie może stosować różnego rodzaju dodatki. Wszystkie czynności masażysty powinny być nakierowane na zwiększenie komfortu osoby poddającej się masażowi. Masaż klasyczny polega na uciskaniu, ugniataniu czy pocieraniu odpowiednich partii ciała, a przeznaczony jest dla osób, które cierpią na różnego typu bóle. Masaż taki jest jedną z metod terapeutycznych. Jest to najbardziej znana i najczęściej stosowana odmiana masażu. Odmianą masażu klasycznego jest masaż relaksacyjny, który skupia się na redukowaniu napięć mięśniowych, odprężaniu całego ciała i wyciszeniu emocjonalnym osoby masowanej. Masażysta dokłada wszelkich starań, aby zabieg przeprowadzony był w spokojnej atmosferze, niejednokrotnie przy cichej muzyce relaksacyjnej.

Jakie są podstawowe różnice między masażem klasycznym a relaksacyjnym?

Podstawową różnicą między masażem klasycznym a relaksacyjnym potrzeba osoby masowanej. Pierwszy skierowany jest dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa, pleców czy karku. Natomiast masaż relaksacyjny przeznaczony jest dla osób, które chcą się odprężyć. Masaż klasyczny rekomendowany jest w sesjach, zazwyczaj po 10 zabiegów, natomiast relaksacyjny można wykonywać pojedynczo. Masaże mogą różnić się także sposobem ugniatania ciała oraz długością trwania. Należy jednak podkreślić, że obydwa rodzaje masażu pozytywnie wpływają na organizm. Polecane są głównie ludziom pracującym przy komputerze, którzy cierpią na różnego typu bóle lub mają stresującą pracę. Masaże wykonywane przez profesjonalnych masażystów możemy zamówić w Instytucie Urody Colibri. Dobre salony wyposażone są w wysokiej jakości łóżka i materace zapewniające wygodę podczas zabiegu.
poprzedni

Jakie są rodzaje cellulitu i jak skutecznie się go pozbyć?

następny

Jakie zabiegi pielęgnacyjne twarzy warto wykonać po lecie?

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek.