Colibri Instytut Urody

Blog

Jakie zabiegi pielęgnacyjne twarzy warto wykonać po lecie?

W lecie skóra twarzy jest nieustannie narażona na działanie szkodliwego promieniowania słonecznego i może łatwo się podrażniać. Jak zadbać o nią po lecie? Skóra twarzy to bardzo delikatna struktura, która jest stale poddawana działaniom czynników środowiskowych. Latem najczęstszym problemem jest wysuszenie skóry twarzy, podrażnienia i zaczerwienienia. Co więcej, po ekspozycji na słońce mogą się na niej pojawiać wypryski, a nawet trądzik. Jak zregenerować skórę twarzy po okresie letnim? Jak o nią zadbać? Poniżej sprawdzamy, jakie są skuteczne sposoby na pielęgnację skóry twarzy.

Skuteczne sposoby na regenerację skóry po lecie

Latem skóra twarzy jest często wystawiona na działanie szkodliwych promieni słonecznych, które nie tylko zmieniają jej kolory, ale też mogą ją przesuszać. Warto wówczas zadbać o jej nawilżenie i odżywienie. Dobrym rozwiązaniem jest świadoma pielęgnacja twarzy, która polega na stosowaniu kremów nawilżających oraz preparatów z witaminami. Warto też regularnie oczyszczać skórę twarzy zarówno rano, jak i wieczorem. Niestety nie zawsze samodzielna pielęgnacja wystarcza, aby przywrócić skórze dawny blask i naturalny wygląd po lecie. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych twarzy.

Zabiegi pielęgnacyjne na skórę twarzy

Podstawowym działaniem pielęgnacyjnym skóry twarzy po lecie powinno być jej dokładne oczyszczenie. Warto zdecydować się na oczyszczanie wodorowe, które ma na celu oczyszczenie porów, zmniejszenie ich widoczności oraz nawilżenie i odżywienie skóry. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu specjalnej głowicy, która usuwa martwy naskórek, a następnie aplikuje serum i koktajl zabiegowy. Skutecznym zabiegiem regeneracyjnym na twarz jest też infuzja tlenowa, która nie tylko ujędrnia twarz, ale też rozjaśnia i wyrównuje jej koloryt. Dzięki temu można pozbyć się przebarwień powstałych po opalaniu.
poprzedni

Kiedy wybrać masaż klasyczny, a kiedy relaksacyjny?

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek.