Colibri Instytut Urody

Blog

Jakie są rodzaje cellulitu i jak skutecznie się go pozbyć?

Cellulit to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, które można zaobserwować głównie u kobiet. Jakie są rodzaje cellulitu i sposoby na jego redukcję? Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się duża część kobiet w każdym wieku. Najczęściej pojawia się on na udach, w okolicy brzucha lub pośladków i może być spowodowany różnymi czynnikami. Najczęściej jest wynikiem braku ruchu, niewłaściwej diety lub nadmiaru estrogenów. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie są rodzaje cellulitu i w jaki sposób można się go pozbyć. Zachęcamy do lektury.

Jakie wyróżnia się rodzaje cellulitu?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które może się pojawić w okolicy brzucha, ud lub pośladków. Co ciekawe, można rozróżnić dwa rodzaje cellulitu, do których należy:
  • cellulit wodny,
  • cellulit tłuszczowy.
Cellulit wodny najczęściej pojawia się u młodych kobiet, które są aktywne fizycznie, jednak jest on wynikiem nieprawidłowego krążenia krwi i limfy w tkankach. Cechuje się on grudkowatą, nierówną powierzchnią i jest widoczny po ściśnięciu skóry. Z kolei cellulit tłuszczowy najczęściej dotyka osoby z nadwagą i jest związany z gromadzeniem tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje się on luźną strukturą i jest widoczny na wiotkiej skórze.

Jakie są skuteczne sposoby na redukcję cellulitu?

Redukcja cellulitu to niełatwe i czasochłonne zadanie, które wymaga regularnego wykonywania specjalnych zabiegów na ciało. Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu jest zabieg Venus Legacy, który polega na wykonywaniu okrężnych ruchów specjalną głowicą emitującą ciepło. Urządzenie wykorzystuje technologię fal radiowych i system drenażu limfatycznego, które pobudzają komórki tłuszczowe do rozpadu. Kolejnym zabiegiem na pozbycie się cellulitu jest lipoliza, podczas którego wykonuje się iniekcje podskórne preparatów indukujących niszczenie komórek tłuszczowych.
poprzedni

Zabiegi na ciało, które są skuteczne w walce ze zbędnymi kilogramami

następny

Kiedy wybrać masaż klasyczny, a kiedy relaksacyjny?

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek.