Colibri Instytut Urody

Blog

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej. Jej celem jest poprawa kondycji skóry, uzyskanie efektu promienności i świeżości. Jest to zabieg, który można wykonywać w obrębie twarzy, skóry głowy, a także całego ciała. Zaleca się go w określonych przypadkach, jednak istnieje również szereg przeciwwskazań, co sprawia, że nie jest on dla każdego. Co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Mezoterapia – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych do skóry właściwej. Wykonuje się go przy zastosowaniu specjalnego urządzenia, które reguluje odległości pomiędzy poszczególnymi nakłuciami. Warto wiedzieć, że po zabiegu na skórze okolicy zabiegowej mogą być widoczne czerwone kropki oraz grudki, jednak najczęściej znikają one w ciągu kilku do kilkunastu godzin nie pozostawiając śladów. Jest to procedura, która doskonale sprawdza się w odmładzaniu skóry, w związku z tym poleca się ją osobom, którym zależy na zredukowaniu widoczności objawów starzenia się skóry. Ponadto sprawdza się on przy nadmiernym łojotoku, przebarwieniach, cellulicie czy słabych i wypadających włosach. Przeciwwskazania do tego zabiegu są dość istotne, bo jest on w pewnym stopniu inwazyjny. Przede wszystkim nie wykonuje się go u dzieci poniżej 6 roku życia, również powinny go odłożyć w czasie kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie jest wskazane przeprowadzanie mezoterapii w czasie miesiączki ze względu na osłabione krzepnięcie krwi. Pośród innych przeciwwskazań wymienia się cukrzycę, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, choroby nowotworowe, wirus opryszczki, czy skłonność pacjenta do pojawiania się bliznowców.

Jakie będą efekty mezoterapii igłowej?

Zbieg przeprowadzony w obrębie twarzy i ciała pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu nawilżenia skóry, usunięcie nieestetycznych przebarwień, zwiększenie grubości naskórka, wygładzenie zmarszczek oraz blizn, uzupełnienie niedoborów witamin i niezbędnych minerałów, redukcję oznak starzenia się, zwiększenie elastyczności skóry, niwelowanie cieni i zasinień pod oczami.
następny

Zabiegi na ciało, które są skuteczne w walce ze zbędnymi kilogramami

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek.